V tem blogu moram zapisati kako in zakaj bi uporabila spletno konferenco v šoli.
Glede na to, da je področje mojega študija specialna in rehabilitacijska pedagogika, se bom morda nekoč ukvarjala tudi s kakovostjo poučevanja dolgotrajno bolnih učencev. Zakaj bi torej uporabila spletno konferenco? Dolgotrajno bolni učenci lahko zaradi bolezenskega stanja manjkajo pri pouku dolge tedne, če ne celo mesece. Res je, da v tem času obiskujejo bolnišnično šolo in da vsebine, ki so v učnem načrtu razreda, ki ga obiskujejo, usvojijo v teh oddelkih. Toda kaj kmalu se lahko izgubi povezanost z oddelkom in razredom na matični šoli. In ravno to je razlog, zaradi katerega bi uporabila spletno konferenco pri pouku. Sedaj pa se pojavi vprašanje kako. Morda bi se lahko pri uri računalništva ali pa pri kateremkoli drugem predmetu, kjer lahko poteka učenje preko računalnika, povezali z dolgotrajno bolnim učencem preko spletne konference.
In to je to. To je moja ideja uporabe spletne konference pri pouku.
Ni komentarjev:
Objavite komentar
Opomba: Komentarje lahko objavljajo le člani tega spletnega dnevnika.