Kaj je smiselno objaviti na družabnih omrežjih in kaj ne je prvo vprašanje, na katerega moram odgovoriti v tem blogu. Torej; menim, da je na družabnih omrežjih smiselno objaviti vse, kar želimo deliti z drugimi uporabniki družabnih omrežij. Seveda moramo pri tem paziti, da v objave brez dovoljenj drugih, le-teh ne vključujemo. Toda ljudje imamo izjemno različna prepričanja, kaj je smiselno objaviti na družabnih omrežjih. Priznam, da sem že marsikogaršnje poste na facebooku izključila, saj so bile njegove objave, vsaj po mojem mnenju, nesmiselne. Res, ampak res, me ne zanima, kaj položite na mizo za kosilo, kdaj hodite spat in razne druge osebne zadeve. Prosim, da to drugič obdržite zase, sicer vam grozi, da bom izključila vaše posodobitve statusa in le-te ne bodo prišle do mojih možganov.
Torej: uporaba družabnih omrežij v šoli. Sama se s tem ne strinjam popolnoma, oziroma ne vidim smisla. Zakaj bi pri pouku uporabljala družabno omrežje, če imam pred seboj tiste osebe, katerim se moram popolnoma posvetiti, učence. Morda bi lahko uporabila družabna omrežja za pripravo na izvedbo pouka, nikakor pa ne med samim poukom. Ali pa morda le nisem dovolj vešča uporabe družabnih omrežij in ne vem, kaj vse mi ponujajo?
Zame osebno je najbolj uporaben facebook, saj je tudi najbolj razširjen med mojimi znanci. Morda pa bom nekega dne pričela uporabljati tudi academio. Kdo ve. Bomo videli, kaj bo prinesel jutrišnji dan :)
Ni komentarjev:
Objavite komentar
Opomba: Komentarje lahko objavljajo le člani tega spletnega dnevnika.